spot_img

Experiența acumulată în timp ne oferă o viziune mai bună cu privire la ce anume are nevoie business-ul tău pentru a avea succes.

AcasăSportMatteo Cancellieri (21 ani, Empoli)

Matteo Cancellieri (21 ani, Empoli)

Matteo Cancellieri (21 ani) a marcat golul de 3-1 pentru Empoli în victoria din deplasare de la Salernitana.

Crescut în academia celor de la AS Roma și considerat în anii trecuți unul dintre tinerii cu mare potențial, Cancellieri a fost transferat în 2021 la Hellas Verona pentru 4 milioane de euro. Acesta a impresionat la Primavera, iar la prima echipă a reușit sa bifeze 14 apariții remarcându-se cu 2 goluri și o pasă decisivă.

În vara anului 2023 a ajuns la Lazio Roma, aceștia plătind aproximativ 8 milioane de euro. Din păcate nici la Lazio nu a reușit să impresioneze, bifând 602 minute în 30 de meciuri, iar la începutul sezonului actual a fost împrumutat la Empoli.

Pentru Empoli a jucat în 23 de meciuri (1161 minute) având o medie de 50 de minute pe meci. S-a remarcat cu 2 goluri și o pasă decisivă, toate meciurile și reușitele fiind în Serie A.